Erasmus v Prahe: Ako ma Rakúšan premenoval na mliečnu čokoládu

Autor: Miroslava Košťálová | 17.2.2017 o 11:01 | (upravené 17.2.2017 o 11:22) Karma článku: 4,10 | Prečítané:  1210x

V deň registrácie na univerzite sme všetci sedeli vo veľkej prednáškovej miestnosti a počúvali inštrukcie fakultnej koordinátorky. A potom prišla tá otázka chlapca sediaceho predo mnou...

Sedela som na kraji lavici v strednom rade a sledovala prezentáciu o tom, ako sa zaregistrovať do študijného systému. Napadlo mi, že by som sa mohla pozrieť do fascikla s predmetmi, ktoré som si vybrala, aby som si osviežila pamäť. Nevedela som ich však nájsť, tak som začala listovať ako šialená. Keď som konečne objavila vytúžené hárky, chalan sediaci predo mnou poznamenal: ,,You are so prepared." Pozrela som sa naňho, usmiala sa a pomyslela si: Keby som naozaj bola, nemusela by som hľadať ihlu v kope sena. (V tej chvíli mi však nenapadlo, ako sa povie po anglicky ,,ihla v kope sena", tak som to nechala tak.)

Tmavovlasý chlapec s nezbedným úsmevom sa ku mne natočil a spýtal sa ma na meno. Podala som mu ruku a odvetila: ,,Mirka, nice to meet you." Moju ruku síce podržal, ale zatváril sa tak, akoby to bolo sklo, o ktoré sa môže každú chvíľu porezať. Poprosil ma, aby som svoje meno ešte raz zopakovala. Mohla som odmietnuť? Jeho tvár sa hneď vyjasnila a povedal: ,,Yeah, like the chocolate!" Grékyňa sediaca vedľa mňa (s ktorou som sa ešte predtým zoznámila) ho však hneď začala poučovať, že nie som Milka, ale Mirka. Situácia, keď sa Grékyňa s Rakúšanom začali dohadovať nad mojím menom ma tak rozosmiala, že bolo veľmi ťažké sústrediť sa na výklad fakultnej koordinátorky.

Inú verziu svojho mena som si vypočula hneď v prvý deň príchodu na intrák. Na chodbe som stretla nižšieho Španiela s tmavými vlasmi. Keď som mu prezradila svoje meno, nechápavo sa na mňa pozrel a spýtal sa: ,,Micka?" Začala som sa smiať a opravila ho. Na druhý pokus to už bolo lepšie...Na základe týchto skúseností som si povedala, že si radšej upravím meno. Vyskúšala som to hneď vo chvíli, keď nás na izbe navštívila hnedovlasá Španielka. ,,Hi, my name is Miri." Podala som jej ruku a ona bez problémov zopakovala moje meno. Takže, zatiaľ som Miri, ale je otázne, dokedy ma nejaký zahraničný študent znova neprekrstí na čokoládu alebo domácu mačku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pre amnestie zmenili ústavu. Čo to vlastne znamená?

Samotné amnestie sa budú rušiť najskôr na budúci týždeň.

KOMENTÁRE

Pri šéfovi TASR aspoň vieme, na čom sme

TASR pod vedením Rezníka už raz politickej skupine pomohla.

KOMENTÁRE

Prvý krok má cenu, ak budú nasledovať ďalšie

Cieľ má moc preklenúť názorové odlišnosti i osobné konflikty.


Už ste čítali?